„Karanténní výtvarky“

Jsem zvyklá stále a denně přemýšlet o tvoření s dětmi. Stále se dívám kolem sebe, co by se dalo z čeho vytvořit, jak by to děti zvládly. Napadlo mě, bez přípravy bez nákupu výtvarných potřeb použít, co je doma. Na kurzech už jsem párkrát toto udělala, pro někoho to bude nové, ale snad to pro někoho bude inspirace, jak zabavit děti zvláště v těchto dnech.

Těším se na fotky vašich výrobků!
Vaše Petra

„Těstovinový obrázek“

Dnes, co najdeme ve spíži. „Mozaika z luštěnin, rýže a kuskusu.“ Místo lepidla, neboť jsem zjistila, že nemám lepidlo jako Herkules, – kaše z hladké mouky a vody- hustota řidší těsto na palačinky. Deska – kus kartonu.

Domácí velikonoční dílna
Letos Velikonoční dílnu přesouváme do domácího prostředí, nechceme si nechat ničím zkazit Velikonoce a důležitá je veselá a barevná výzdoba! Chceme k ní přispět i my a nabízíme set na vyrobení dekorace do okna – velikonoční vajíčka, zápichu – kačátko a stojánků na vajíčka – zajíci. Návody zde ve fotoalbu i s popisky. Materiál je zdarma! Přihlášky na mail info@krcbarrandov.cz – sety k vyzvednutí ve středu a čtvrtek dopoledne 9-12h – předání v roušce a rukavicích. Vše budu taktéž připravovat v roušce a v rukavicích. Doporučuji použít tuhé lepidlo v tyčince.
Těšíme se na fotky vašich výrobků!

Velikonoční vajíčka  – dekorace do okna – muchláž  a lepení krepového papíru.
Každý má v setu dvě předtištěná vajíčka. Možno na druhou stranu překreslit stejný obrázek a vybarvit, aby vajíčka byla hezká s obou stran. V setu bude několik barevných krepáků – trháme na kousky, muchláme a lepíme podle vzoru.  Možno také část polepit kousky rozstříhaných zbytků barevných papírů – papírová mozaika – jak je na obrázku. A nebo můžete dát prostor jen voskovkám, pastelkám, vodovkám. 🙂
Káčátko – zápich do květináče.
Předtištěné části vystřihneme – přední a zadní strana káčátka, 2 křídla a 2 zobáčky.  K tomu ze zbytků bíle čtvrtky (od zajíčků) vystřihneme dvě bílá kolečka na oči a domalujeme černě.  Nastřihneme křídla a nalepíme, nalepíme zobáčky, oči a můžeme domalovat např. i obočí.  Mezi přední a zadní část káčátka vložíme špejli a slepíme  – můžeme si pomoci kolíčky, abychom nemuseli dlouho držet.
Zajíčci – stojánky na vajíčka
Předtištěné části vystřihneme – bílou zaječici a hnědého zajíčka, přední a zadní díl šatiček a kalhot a pruh na samotný stojánek z fotokartonu slámy.  Nalepíme šaty puntíkaté  bílé zaječici a pruhované kalhoty hnědému zajíčkovi  – doporučuji nejdříve přiložit, aby sedělo – předek na předek a zadek na zadek.  Domalujeme drápky na ruce i nohy, knoflíky na oblečení a obličejík – podle fantazie dětí. Nohy ohneme dopředu.  Z pruhu fotokartonu slepíme stojánek a opět si můžeme pomoci kolíčkem – když je slepeno, přilepíme na bříško zajíčka a zaječice a vložíme obarvené vajíčko :-)

„Čarodějnické vyrábění“

Havran

Had

Velikonoční balíčky 2021